Structura secțiilor

Având o capacitate hotelieră de 1200 de paturi, el acoperă majoritatea patologiilor deservite la nivel naţional de spitalele judeţene; în colaborare cu I.S.U. spitalul este implicat în coordonarea şi organizarea asistenţei medicale de urgenţă din zonă şi oferă pacienţilor internaţi servicii medicale la un standard ridicat atât din punct de vedere al calităţii  şi complexităţii actului medical cât şi din punct de vedere al condiţiilor hoteliere. Serviciile medicale sunt oferite în 23 de secţii şi 6 compartimente distincte:

 

upu
UPU
Contact prin email: upu@spjsv.ro Istoric UPU Unitatea Primire Urgenţe şi-a început activitatea în Sp...

Detalii

radio
Radiologie
Contact prin email: radiologie@spjsv.ro Laboratorul de Radiologie deserveşte pacienţii spitalului, ...

Detalii

pneumologie
Pneumologie
Contact prin email: pneumologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 ...

Detalii

SAMSUNG
Urologie
Contact prin email: urologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 - 6...

Detalii

reumatologie
Reumatologie
Contact prin email: reumatologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (201...

Detalii

psihiatrie
Psihiatrie
Contact prin email: psihiatrie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 -...

Detalii

orl
ORL
Contact prin email: orl@spjsv.ro ORL Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 - 6...

Detalii

oncologie
Oncologie
Contact prin email: oncologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 - ...

Detalii

oftalmologie
Oftalmologie
Contact prin email: oftalmologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013...

Detalii

pediatrie
Pediatrie
Contact prin email: pediatrie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 - ...

Detalii

neurologie
Neurologie
Contact prin email: neurologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 ...

Detalii

neurochirurgie
Neurochirurgie
Contact prin email: neurochirurgie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (20...

Detalii

neonatologie
Neonatologie
Contact prin email: neonatologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013...

Detalii

nefrologie
Nefrologie
Contact prin email: nefrologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 ...

Detalii

endoscop
Gastroenterologie
Contact prin email: gastroenterologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate ...

Detalii

medicina-interna
Medicină Internă
Contact prin email: medicinainterna@spjsv.ro Medicină Internă Indicatori de utilizare a serviciilor...

Detalii

dermato-venerice
Dermato-Venerologie
Contact prin email: dermato@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013 - 6...

Detalii

chirurgie-vasculară
Chirurgie Vasculară
Contact prin email: chirurgievasculara@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate...

Detalii

chirurgie-plastică
Chirurgie Plastică
Contact prin email: chirurgieplastica@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate...

Detalii

chirurgie
Chirurgie Generală
Contact prin email: chirurgiegenerala@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate...

Detalii

cardiologie
Cardiologie
Contact prin email: cardiologie@spjsv.ro Indicatori de utilizare a serviciilor și de calitate (2013...

Detalii

anatomie-patologica
Anatomie Patologică
Contact prin email: anatomiepatologica@spjsv.ro În ultimii ani s-au făcut paşi importanţi pentru st...

Detalii

ati
ATI
Contact prin email: ati@spjsv.ro Secția de Anestezie si Terapie Intensivă este structurată și dotată...

Detalii

inectioase
Boli Infecțioase
Contact prin email: boliinfectioase@spjsv.ro Boli Infecțioase Indicatori de utilizare a serviciilor ...

Detalii